Poslední polibek - Kapitola 2.

10. listopadu 2007 v 17:30 |  Poslední polibek
Zatímco většina Nebelvírských žáků posedávala nebo polehávala ve svých ložnicích a před spaním si ještě naposled opakovaly úkoly na zítřejší den, jiní studenti této koleje si tak poklidný večer rozhodně užívat nemohli. Tři temné postavy se jako stín plížily chodbami Bradavického hradu.


"Kde je Sirius? Už se k nám měl dávno připojit," syčel Peter tak tiše jak to jen šlo.

"Netuším," odpověděl nervózně James a prohlédl si stále ssinalejšího přítele. Měsíc už zjevně začal vykonávat své.

"Bez něj to nemáme šanci zvládnout." ozval se znovu Pettigrew a zpomalil, kdyby je snad chybějící čtvrtý chtěl dohonit.

Nic tomu ale nenasvědčovalo. Okolní chodby obestíralo neprostupné ticho, stejně tak jako prázdnou společenskou místnost, kterou před nedávnem opustili. Prostory Bradavického hradu byly obrovské a spletité a tak bylo docela dobře možné, že se Sirius zkrátka jen někde zapomněl, ale to se nestávalo. Zvlášť když věděl, k čemu má v následujících dnech dojít.

"Neboj se, určitě se brzy objeví, asi se prostě jen někde zdržel," snažil se nepříliš přesvědčivě všechny uklidnit James, ale především sám sebe, což se mu také zrovna nepodařilo.

Kdyby věděl, že na místo Siriuse je následuje někdo docela jiný, jistě by ho opustily i ty malé zbytky dosavadního klidu. Eridan byla od přírody zvídavá a informace, kterou dnes neúmyslně vyslechla v Nebelvírské společenské místnosti ji rozhodně nenechala chladnou. Doposud měla za to, že o svých přátelích a spolužácích ví vše, obzvláště o Remusovi, který ji čas od času nenápadně a nesměle nadbíhal, ale jak se ukázalo, nebyla to tak docela pravda. Zjevně je ještě spousta nevyřčených tajemství, co si kluci schovávají pro sebe a přestože za jiných okolností bezvýhradně zastávala lidské soukromí, představa dozvědět se něco o čem ví jenom tahle trojice nebo vlastně spíš čtveřice byla lákavá. Ladně se protáhla světelným okruhem pochodně do opětovného šera a splynula s tmou.

+++

"Petrificus totalus!" vykřikl mezitím ten, jehož kamarádi tak dlouho hledali a ve vteřině tak znehybnil svou protivnici. Ta zůstala stát jako solný sloup přímo před ním neschopná pohybu. Přesně toho chtěl Sirius docílit, kdy by ho kdy napadlo, že se mu to podaří takhle snadno. Přešel až těsně k ní a líbezně se usmíval do ztuhlého překvapeného obličeje, velké rozšířené oči ho upřeně pozorovaly.

"Teď už nejsi tak vzpupná, co La Rose?" usmíval se.

"To vás ve zmijozelu neučilil, že je nebezpečné vycházet po osmé hodině večerní.. bez hůlky?" dodal ještě, protože si až moc dobře všiml, z jakého důvodu chtěla Viwian jejich společnou konfrontaci oddálit.
Kdyby v tu chvíli mohla, nejraděj by mu plivla do obličeje, kopla do holeně, nebo alespoň dobře mířenou kletbou poslala k zemi, ale byla teď na milost a nemilost vydána svému soku z Nebelvíru a bylo jen na něm jak s danou situací naloží. V jeho vlastním zájmu doufala, že vlídně.

"Možná, že si teď konečně budeme moct v klidu a narovinu promluvit bez všech těch vašich Zmijozeláckých špinavostí." začal a obcházel kolem ní, jako by se nemohl vynadívat na tu skutečnost, že se poprvé v životě nemůže okamžitě pomstít a usadit jej argumenty. Byl to zvláštní pohled, vždy výřečná a drzá Viwian s bleskurychlými reflexy teď stála bez hnutí, jen žhnoucí pohled kterým jej spalovala napovídal, že je jinak zcela v pořádku. Pokud by pohled mohl zabíjet, Blackovi by už jistě pokládali na rakev překrásnou kytici a věnec na rozloučenou. Ta bezmoc byla šílená, uspokojovalo jí jediné, představa pozdější pomsty.

Jakoby Sirius tušil co se jeho krásné sokyni honí hlavou, přistoupil znovu zepředu k ní a zastavil se tak blízko, že si teď zpříma hleděli do očí.
"Víš, mohl bych teď udělat cokoli, naprosto tě pokořit nějakým úžasným kouzlem za to všechno, cos mi kdy udělala, ale možná bude lepší, když se nesnížím na tvou úroveň, co myslíš?" mluvil do ticha a jen sledoval jak se Viwian zužují zorničky.

"Vím totiž o něčem daleko lepším...." ztišil hlas a s úsměvem na rtech se přiblížil ještě blíž. Něco takového by neočekávala ani v nejhorším snu. Možná tak požívání slimáků, ošklivou svědivou virážku, putující stále pršící mrak nad hlavou, ale tohle??

Sirius Black ji bez jediného slova objal kolem pasu a políbil na ztuhlé rty.

Měla sto chutí vyprsknout, vykřiknout, vrazit mu pár facek, zadupat ho do země, prostě cokoli.. takhle si nechat ukrást polibek od nepřítele. Její myšlenky na nejadekvátnější trest a mučení však přerušil známý hlas.

"Siriusi!" ozvalo se za nimi sotva se od Viwian odtáhl. Ten se překvapeně otočil na Brumbála, který stál možná už dobrých několik minut ve dveřích.

"Netuším co tady provádíte Siriusi a slečno La Rose, ale touto dobou už byste stejně jako všichni ostatní studenti měli být dávno v postelích." řekl nikoli přísně, ale ani s přehnanou laskavostí. Zkoumavě sledoval rozpačitého mladíka a doposud znehybněnou dívku a když se ani po několika minutách neměl jindy duchaplný Sirius k vysvětlování sám Viwian kouzlem rozvázal.

"Pane řediteli... totiž byl jsem si jen pro něco k pití..." vysvětloval překotně, zatímco si Viwian okázale otírala ústa do rukávu a šlehala po Blackovi snad ještě nenávistnější pohledy než před chvílí.

Brumbál jakoby jeho vykonstruované omluvy stejně neposlouchal. Těžko říct, zda právě přemýšlel nad trestem, nad tím, že co se škádlívá to se rádo mívá, nebo nad tím, že někdy je potřeba trochu srazit zmijozelským hřebínek..

"O strhnutí bodů za používání kouzel po večerce se ředitelce vaší koleje tentokrát nezmíním, ale jistě uznáte, že potulovat se v noci po škole, není beztrestné." řekl konečně k nemalému překvapení obou zúčastněných.

"Zítra odpoledne vás oba očekávám ve své pracovně, kde se dozvíte konečnou podobu vašeho trestu. A teď se honem vraťte každý do své postele." uzavřel a dohlédl na to, aby se každý skutečně vydal do své koleje.

"Tohle ti jen tak neprojde Blacku!" procedila jen Viwian ještě před tím, než zmizela v chodbě vedoucí do sklepení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama